Кресто-Воздвиженский храм г. Винницы | Школа – сад Св. Николая

Протоієрей Миколай Салата

Салата Микола Миколайович. Народився 19 грудня 1905 року у місті Хорол, Полтавської області. Закінчив Полтавську семінарію. У 1923 році висвячений у сан диякона, а згодом і в священика. Служив у м.Хорол. Був одружений, мав 3 – х дітей.


У 1937 році заарештований за віру і відправлений в Бамлаг. Дітей забрали в дитячий будинок, дружину впродовж 24 годин вислали з міста.
У 1947 році звільнився, реабілітований. Служив в Вінницькому соборі. Відшукав дітей та дружину. Впродовж року за відсутності архієрея тимчасово був керуючим Вінницькою єпархією. Знову почалися гоніння, собор закрили і отця Миколая відправили заштат.
Через кілька років в політиці країни відбулися зміни і отецю Миколаю запропонували прихід в м.Олександрія, Кіровоградської області. Звідти він переїхав в Артемівськ, де і прослужив до хвороби. 11 вересня 1977 помер. Похований у місті Артемівськ Донецької області.

Митрофорний, мав нагороди, в тому числі і урядову (за порятунок потопаючого високопоставленого чиновника), за що і був реабілітований.

 

Автор: протоірей Назарій Давидовський 

Джерело: Історичниий відділ Вінницької епархії УПЦ