Кресто-Воздвиженский храм г. Винницы | Школа – сад Св. Николая

Духовенство Вінниці вшанувало пам’ять загиблих у війні на місці концтабору та на Меморіалі Слави

9 травня священики храмів м. Вінниці молитовно вшанували пам’ять загиблих у Другій Світовій війні на Меморіалі Слави, що на виїзді з міста у бік столиці, та на місці колишнього табору для військовополонених «Шталаг 329», що у мікрорайоні «Тяжилів». 
Біля Меморіалу Слави молитву очолив благочинний ІІ Вінницького міського благочиння протоієрей Олександр Загороднюк. Разом із духовенством отець Олександр звершив заупокійне богослужіння у храмі святого великомученика Георгія Побідоносця, біля якого розташований Меморіал, а потім і на самому Меморіалі. В молитві і в покладанні квітів взяли участь ветерани, парафіяни храму, вінницькі школярі, представники військових частин. 
На території колишнього концтабору, на Меморіалі страчених військовополонених, богослужіння очолив благочинний І Вінницького міського благочиння протоієрей Богдан Маліновський. Священики відправили заупокійну літію за понад 6 тисячами військовополонених, яких тут закатували і заморили голодом фашисти. Усього за роки окупації через вінницький «Шталаг-329» пройшло за різними оцінками від 20 до 60 тисяч військовополонених. Вшанування пам’яті загиблих воїнів за участю духовенства відбулося й у інших населених пунктах на території Вінницької єпархії.
Прес-служба Вінницької єпархії