Кресто-Воздвиженский храм г. Винницы | Школа – сад Св. Николая

Митрополит Симеон взяв участь у засіданні обласної Ради Церков

18 травня митрополит Вінницький і Барський Симеон взяв участь у черговому засіданні Ради церков і релігійних організацій при голові ОДА, яке проходило під головуванням представника Римсько-Католицької Церкви єпископа-ординарія Леона Дубравського. Участь у засіданні взяли голова облдержадміністрації Валерій Коровій, голова обласної Ради Анатолій Олійник, члени РЦіРО – представники різних релігійних конфесій Вінниччини.
У вступному слові головуючий Леон Дубравський прозвітував про ряд спільних проектів, які реалізовуються спільними зусиллями влади та релігійних громад. Зокрема, за ініціативи обласної Ради церков та підтримки голови облдержадміністрації, в області розпочато об’ємну та кропітку роботу з написання історико-ілюстративного довідника «Храми Вінниччини», наразі обговорюється питання про створення робочої групи та проведення організаційної конференції. 
Ще одним гарним спільним проектом влади та Ради церков стало проведення в навчальних закладах м. Вінниці та в деяких районах області виховних годин за участю духовенства УПЦ, УПЦ КП, РКЦ, УГКЦ, іудейських релігійних організацій та управління у справах національностей та релігій облдержадміністрацій. Даний духовно-освітній проект реалізується вже третій рік поспіль. Цього року заходи проводилися під назвою «Духовний чинник у нових назвах вулиць» із демонстрацією фільму, створеного за творчої ідеї і плідної праці секретаря Вінницького єпархіального управління УПЦ протодиякона о. Владислава Демченка і молодих істориків та краєзнавців м. Вінниці.

Радою Церков ініційовано також проведення літературного конкурсу для учнівської молоді міста Вінниці, умовою якого є написання твору на тему: «Що я можу зробити, щоб Україна стала духовною». Переможці конкурсу, які будуть обрані міжконфесійним журі, будуть нагородження 1 вересня 2016 року під час лінійки цінними подарунками, а всі учасники – грамотами. 
Учасники зібрання обговорили питання, пов’язані із запровадженням предметів духовно-морального спрямування у загальноосвітніх закладах Вінницької області у 2016 -2017 навчальному році; забезпечення літнього оздоровлення дітей та молоді релігійними організаціями області влітку 2016 року.
Під час обговорення даних питань голові ОДА було передано «Звернення Ради церков і релігійних організацій при голові Вінницької обласної державної адміністрації до керівництва області, департаменту освіти і науки, директорів шкіл Вінниччини та батьків учнів», де мова йдеться про викладання предмета «Християнська етика».
Валерій Коровій взяв на себе зобов’язання ознайомитись із даним документом, посприяти його оприлюдненню у засобах масової інформації та надати максимальну допомогу реалізації даної ініціативи РЦ і РО Вінницької області. Очільник області зазначив, що «Вінниччина – район багатоконфесійний і в цьому контексті може виникнути питання про необхідність забезпечення рівних можливостей для різних конфесій у викладанні цього делікатного предмета».
Особливу увагу учасники засідання приділили обговоренню питання перереєстрації Статутів релігійних громад. Це питання виникає в контексті нового податкового законодавства, за яким релігійним громадам необхідно мати статус юридичної особи.
Голова ОДА запевнив присутніх, що проблема знаходиться під контролем обласної влади і у досить короткий термін буде обмежено бюрократичні перепони на шляху її вирішення.
На завершення засідання голова ОДА ознайомив присутніх із презентаційними матеріалами, які відображують реалізацію на Вінниччині Стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року та відповів на запитання представників різних релігійних конфесій.
Митрополит Симеон брав активну участь у обговоренні усіх питань, які піднімалися на засіданні Ради Церков, вносив пропозиції, які будуть враховані при написанні звернень за підсумками засідання до народних депутатів та Прем’єр-міністра України. Найближчим часом митрополит Симеон візьме участь у робочій нараді членів обласної Ради і Церков і релігійних організацій, яка проходитиме за участі голови Вінницької облдержадміністрації та його заступників, які відповідають за гуманітарні питання і зокрема за сферу освіти.
Прес-служба Вінницької єпархії.
         

За метеріалами: orthodox.vinnica.ua