Кресто-Воздвиженский храм г. Винницы | Школа – сад Св. Николая

Юні дослідники природи

Привіт усім!   З вами учні  та вчитель другого класу. На цьому тижні ми гарно попрацювали на уроці природознавства. У нас був урок-спостереження.

Для цього ми поділились на групи:

1-ша група — метеорологи. Це Вова Вихованець, Аня Ткачук, Назарій Галянт та Марійка Лєбєдєва.

Ми складали опис погоди за поданим планом.

Небо цього дня було ясним, і тільки подекуди пропливали білі хмаринки. Сонце вже вище піднялось на небі,  і тому повітря прогрілось до + 13 градусів.

Відбулось багато змін у погоді порівняно з осінню. Але снігу, на жаль, немає. Нам не вдалось роздивитись сніжинки. Проте добре видно, як перезимували рослини.

А за травою та деревами спостерігала 2-га група — дослідники рослин.   Це Вєня Бренер, Полінка Лагіч, Марійка Таран та Євгенко Максименко. За корою дерев та гіллям визначили назви дерев, які ростуть на нашій ді­лянці;    оглянули гілки  листяних рослин, знайшли на них бруньки; дослідили, що на ялинах та соснах листя (хвоя) залишилось зеленим. Трава вся посохла та майже зогнила, та через аномально теплу зиму вже проросли молоді, тоненькі, зелені пагінці трави. Хоч снігу і немає,  їжі для міських  птахів все ж не вистачає .

За птахами та комахами спостерігала 3-тя група — дослідники тварин. Це Іванко Довбуш, Іванко Новоселецький, Андрійко Шевела та Ільхамчик Баймуратов.

Ми згадали,  які тварини ведуть активний спосіб життя, пошукали комах на стовбурах дерев та посохлій траві. Ми погодували голубів і трохи  підремонували нашу стару годівничку.

Скільки питань викликає у наших душах, у думках, може, часом незначне, на перший погляд, питання про явища природи!  Шукаємо відповіді на ці та тисячі інших питань.

Автор: Дмитренко І. О.