Кресто-Воздвиженский храм г. Винницы | Школа – сад Св. Николая

Перелік заходів на 2016 рік, рік «Пастиря і церковної громади», у Вінницькій єпархії УПЦ

Вінницька єпархія УПЦ

Вінницька єпархія УПЦ

На зібранні єпархіальної ради Вінницької єпархії, яке проходило 17 лютого під головуванням митрополита Вінницького і Барського Симеона, був затверджений наступний перелік заходів на 2016 рік, який оголошений у єпархії Роком «Пастиря і Церковної громади». В переліку міститься орієнтовний план рекомендованих для реалізації на парафіях заходів за чотирма основними напрямками: місіонерським, просвітницьким, соціальним та духовно-культурним.

В рамках МІСІОНЕРСЬКОЇ роботи

на парафіях можуть здійснюватися наступні види діяльності:

 1. Ведення просвітницьких бесід з тими, хто приходить у храм
 2. Консультування співробітників храму, котрі мають постійний контакт з парафіянами – працівниками свічного ящика, черговими
 3. Навчання парафіян основам віри У тому числі організація біблійних гуртків та курсів вивчення Святого Письма і історії Церкви)
 4. Видавництво парафіяльного листка або місіонерських листків до великих свят (Пасха, Різдво Христове, Водохреща) з поясненням значення свята, його богослужбових і народних традицій
 5. Місіонерські акції за участю парафіян в освітніх, молодіжних, соціальних медичних закладах (особлива увага проблемам наркоманії, алкоголізму, абортам).

В рамках ПРОСВІТНИЦЬКОЇ роботи

на парафіях можуть здійснюватися наступні види діяльності:

 1. Проповідь за кожним богослужінням
 2. Залучення парафіян до участі у богослужінні (несення алтарницького і кліросного послухів, підготовка престольних свят, проведення хресних ходів тощо). Залучення молоді до цієї діяльності.
 3. Заохочення участі парафіян у загальному співі під час богослужінь (не лише «Вірую» і «Отче наш», а й антифонів та інших пісне співів)
 4. Обов’язкові катихізичні бесіди з тими, хто бажає брати участь у Таїнствах Хрещення та Вінчання
 5. Організація бесід під час Великого посту, на яких роз’яснюєіді і Причастя, а також пояснюється, що значить той чи інший гріх.
 6. Недільні школи для дітей і бесіди з дорослими. Форма бесід може бути різною. Одними з оптимальних є спілкування після короткого богослужіння (молебню, акафісту) безпосередньо у храмі, або після літургії у парафіяльному будинку за чашкою чаю або спільною трапезою. Про трапезу на перших порах дбає переважно настоятель, потім, якщо традиція приживеться – організовують самі парафіяни). Щоб це не стало занадто важким тягарем такі заходи можна проводити не щотижня, а рідше, але регулярно
 7. Бесіда з парафіянами про історію свого храму (у період підготовки або після престольного свята)
 8. Організація парафіяльних біблійних та церковно-історичних вікторин (передбачає підготовку парафіян)
 9. Організація спільних паломницьких поїздок настоятеля та парафіян великими і малими групами до дальніх і ближніх центрів паломництва. Для молоді можна організовувати паломництва у вигляді велопоходів та піших походів.
 10. Бесіди з сім’ями, які відвідують храм про проблеми сімейного життя
 11. Організація бесід членів сімей парафіян з православними психологами

В рамках організації ДУХОВНО-КУЛЬТУРНИХ заходів

на парафіях можуть здійснюватися наступні види діяльності:

 1. Організація спільного дозвілля парафіян (пікників по-православному, походів, спортивних програм для молоді, проведення молодіжних і сімейних «днів без комп’ютера» або днів «без мобільника» з метою налагодження навичок живого спілкування). Запрошення на парафію хорів, виконавців, творчих людей (поетів музикантів)
 2. На парафіях де є багато молоді, можливе створення «мовних клубів» для спілкування, підвищення знань парафіян в області іноземних мов, збагачення новою лексикою віро навчального напрямку (цей напрямок існує в окремих парафіях, але знаходиться на початковій стадії, тому ініціатива у цьому напрямку вітається)
 3. Спільне святкування престольних і великих церковних свят парафією.
 4. Проведення свята парафії, свята жінки (день Жон-Мироносиць) і т.п.
 5. Привітання для парафіян, які відзначають день народження, ювілей чи іншу подію. Запрошення цих парафіян до храму і привітання від імені усієї громади.
 6. Підготовка до фестивалю духовної і патріотичної пісні та фестивалю колядок
 7. Проведення на парафії серед дітей та молоді конкурсів малюнку, вертепів з нагородженням переможців від імені парафії
 8. Організація відвідань парафіянами свят на інших парафіях та прийом гостей з інших парафій на свої заходи

В рамках СОЦІАЛЬНОЇ роботи

на парафіях можуть здійснюватися наступні види діяльності:

 1. Організація допомоги престарілим, хворим і одиноким парафіянам. Допомога у цьому напрямку місцевій патронажній службі
 2. Збір коштів, продуктів, медикаментів, одягу на потреби АТО (воїнам, біженцям і мирним жителям сходу)
 3. Відвідування з парафіянами соціальних закладів (лікарень, будинків-інтернатів). Підтримка там де вони є пенітенціарних закладів
 4. Організація (силами парафіян) харчування малозабезпечених
 5. Організація при парафії пункту прийому розподілу речей для роздачі бідним
 6. Допомога багатодітним сім’ям на парафії
 7. Піклування про сільські кладовища

За метеріалами: orthodox.vinnica.ua