Кресто-Воздвиженский храм г. Винницы | Школа – сад Св. Николая

Поради, як провести різдвяні канікул

1Доброго дня всім відвідувачам нашого сайту! З вами знову 2 клас.! Настав час різдвяних канікул.  Від батьків у цей час залежить дуже і дуже багато.  Адже потрібно не тільки продумати програму захоплюючого відпочинку для свого скарбу, але й зробити канікули максимально корисними для його здоров’я.

Безумовно, в цей період є всі можливості для того, щоб режим дня не був настільки гранично точним, частково про нього можна і взагалі забути. Можна дозволити дитині не тільки проводити більше часу перед телевізором або за комп’ютером, але і хай вона більше часу проводить на свіжому повітрі.

Ні, розмова не йде про безцільно проведених на вулиці годинах, нехай це буде катання на ковзанах, лижах, санках і т.д.Про навчання в ці дні краще забути зовсім, адже дитина, при нинішніх навантаженнях, відчуває себе втомленим від регулярних занять, та й у кого є бажання працювати в свою відпустку? А адже навчання для нього — та ж робота. 
Навіть якщо у додаткових заняттях є необхідність, то їх краще провести на самому початку або ж наприкінці канікул, але не займати їх повністю навчанням.2

Щоб дитині перехід до звичного для неї режиму не здався особливо важким, поверніться до нього за пару днів до закінчення канікул . Нехай дитина займеться підготовкою до школи, почне лягати спати і підніматися в більш ранні години. Заздалегідь подбайте про культурну програму, яка додасть вашому чаду нових вражень. 
Це можуть бути походи в театр, музеї і т.д.

Щоб дитині було цікавіше, заздалегідь підготуйтеся до майбутнього видовища, почитавши про нього в книгах, Інтернеті, можливо, вам вдасться відшукати якісь цікаві історії, безпосередньо пов’язані з тими місцями, які ви маєте намір відвідати з малюком.

Але, робити подібні вилазки щодня не варто, адже свята тим і відрізняються, що дозволяють розслабитися. А надлишок яскравих вражень можуть викликати стрес у вашої дитини. 
Чергуйте подібні походи зі спокійними домашніми розвагами.

3Можна організувати   художній конкурс, домашній театр, акторами в якому будуть виступати ляльки. Це можуть бути вистави про Новий рік та Різдво. Для організації подібного театру вам буде потрібно знайти коробку або ящик без однієї стінки, де можна обладнати хлів, де і сталося народження Ісуса Христа. 
Героїв казки можна виготовити з картону, а щоб ними можна було керувати, закріпіть їх на стержні, які можна буде пересувати по прорізах, зроблених в днищі ящика. 
Такий спектакль допоможе дитині усвідомити суть свята і запам’ятати його. А якщо ви хочите зробити виступ костюмованим, то нехай діти візьмуть участь у створенні цих костюмів, а вони самі нехай представляють ангелів. 
Не погано провести свято і на лоні природи, в зимовому лісі, де подібний спектакль також буде доречний. Можна разом з дитиною подбати про птахів.
Проведіть дитячі канікули разом з дитиною, допоможіть створити їй гарний настрій, і нехай цей відпочинок запам’ятається  Вашому школярику надовго.4

Автор: Дмитренко І. О.