Кресто-Воздвиженский храм г. Винницы | Школа – сад Св. Николая

Свято вареників

Свято вареників

Свято вареників

Напередодні осінніх канікул у групі продовженого дня відзначали Свято вареників. З великим захопленням діти місили тісто, розкачували та ліпили справжнє диво – маленький півмісяць, який в давнину наші предки слов’яни наділяли магічними властивостями – сприяти добробуту і зміцненню здоров’я людини. Про цю національну страву українці склали багато прислів’їв, приказок, загадок, пісень.

І з чим тільки не варять вареники! З капустою і з сиром, з картоплею і з м’ясом, з грибами і ягодами. Маленькі кулінари ліпили вареники із запашною картоплею. Чиї вареники кращі? Діти розділилися на дві команди. Команду хлопців очолив Андрій Катрук, а команду дівчат Злата Поліщук. Вправнішими виявились хлопчики. Кілька сотень гарненьких пузатеньких вареничків чекали на окріп. Школярі довели, що вміють не тільки добре навчатись і відпочивати, але й смачно готувати.

Така спільна діяльність сприяє згуртуванню колективу. Діти допомагали один одному, раділи успіхам товаришів, з гордістю пригощали батьків варениками, приготовленими власноруч.

Автор статті: Горобець І. В.