Кресто-Воздвиженский храм г. Винницы | Школа – сад Св. Николая

ПОДОРОЖ ПО ХМЕЛЬНИЧЧИНІ

Учні, батьки, вчителі школи святого Миколая та недільної школи  Хресто-Воздвиженського храму з великим нетерпінням очікували того дня, коли  вони стануть  учасниками чергової паломницько-екскурсійної подорожі: цього разу  до сусідньої  Хмельниччини. Цей чудовий недільний день настав.  Понад 130 дорослих та дітей  на трьох  комфортабельних автобусах вирушили в подорож  по Поділлю.

Уже за годину відбулася зворушлива зустріч з насельницями  та духовенством  Свято-Преображенського  жіночого монастиря у селі Головчинці  Летичівського району. А дальше  участь у Божественній Літургії, хода до чудотворного джерела  преподобного Онуфрія Великого,  прогулянка  берегом  Південного Бугу, потім смачний обід в монастирській трапезній,  концерт для господарів та всіх, хто був присутній на недільній службі. Щире спілкування, здається, не закінчилося б до вечора, але попереду ще багато цікавого і корисного.  Благословення від ігумені монастиря  матушки Любові,  образки, гостинці та запрошення  «на коляду».

Дуже хотілося  побувати  і дорослим, і дітям там, де пройшло дитинство, юність, де часто ступала нога, нині уже покійного,  Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Володимира.  Мрія здійснилася!  Переїзд через ріку і вже у селі Марківці, а за кілька хвилин і  садиба Сабаданів! Матушка Софронія  із захопленням і любов’ю розповідала про Владику, про його родину, запросила, до хати, де все залишилося  так, як було в дні останнього приїзду  Блаженнішого:  просто, скромно, зі смаком і любов’ю.  Діти покуштували яблук  із  родинного саду, усі напилися води  з криниці, яку так любив  Владика.  

На завершення  подорожі – славнозвісна  фортеця у Меджибожі! Неперевершені враження і захоплення! Позаду все побачене, пережите, а попереду мрії про нові подорожі, паломницькі поїздки, нові зустрічі з цікавими і шанованими  людьми.

Автор статті та фотографій: Панчук А. М.