Кресто-Воздвиженский храм г. Винницы | Школа – сад Св. Николая

Майже триста колядників взяли участь у VIII фестивалі «Різдвяні дзвіночки» у Вінниці

Традиційний VIII фестиваль колядок «Різдвяні дзвіночки», який відбувся 10 січня у вінницькому будинку офіцерів, зібрав найбільшу за весь час кількість глядачів і учасників. У найбільшому у Вінниці концертному залі не вистачило місць для усіх бажаючих почути колядки й стати учасниками прекрасного свята, яке організовує Вінницьке єпархіальне управління з благословення митрополита Вінницького і Барського Симеона. Цього року у фестивалі взяли участь майже триста маленьких і дорослих колядників з Вінницької та Тульчинської єпархій, а також співаки та музиканти зі світських професійних та аматорських колективів.

Відкрив фестиваль виступ хору Спасо-Преображенсткого кафедрального собору м. Вінниці під керівництвом Олександра Холяви. Колектив заспівав тропар та кондак свята Різдва Христова, а також виконав кілька колядок. Чудовий спів архієрейського хору задав рівень і святковий тон для інших учасників. Усі, хто співали на фестивалі намагалися передати іншим свою радість і піднесений настрій.
Ведучі концерту протодиякон Владислав Демченко та Вікторія Голоскевич оголошували колективи та категорії, у яких вони виступали. Цього року було визначено п’ять таких категорій: дитячі колективи недільних шкіл (ця категорія була найбільшою), парафіяльні хори, колективи малої форми (дуети, тріо, квартети), хори спеціальних навчальних закладів, а також народні і аматорські колективи. Виступи колективі у кожній з категорій оцінювало журі у складі протоієрея Агафангела Давидовського (голова журі, співак, автор духовної музики), Наталії Кременюк (регент дитячо-молодіжного хору Спасо-Преображенського кафедрального собору м. Вінниці) та Ольги Бабошиної (керівник хору Вінницького училища культури та мистецтв імені М. Леонтовича, дипломант Всеукраїнського конкурсу хорових диригентів).
В результаті, після понад трьох годин чудового емоційного співу серед 25 колективів були визначені переможці. Ними стали:
* у категорії «Колективи дитячих недільних шкіл» – недільна школа храму Різдва Пресвятої Богородиці (м. Хмільник);
* у категорії «Колективи малої форми» – квартет «Квітка-розмарія» (смт. Вороновиця Вінницького району);
* у категорії «Парафіяльні хори» – хор храму Різдва Пресвятої Богородиці (м. Хмільник);
* у категорії «Колективи музичних навчальних закладів» – вокальний ансамбль «Мальви» Вінницького училища культури і мистецтв імені М. Леонтовича;
* у категорії «Аматорські колективи» – спільний проект обласної асоціації пенсіонерів «Поділля» та студентського ансамблю «Слов’яночка) Вінницького національного медичного університету.
Усі учасники фестивалю отримали грамоти, переможці – дипломи, а колективи, які посіли перші місця у категоріях, були нагороджені фігурками «Кришталевий Ангел». Спеціального призу у номінації «Кращий диригент» був удостоєний керівник переможця категорії «Аматорські колективи» Юрій Ташпєков. Призи переможцям вручав голова журі протоієрей Агафангел Давидовський.
Учасників та гостей фестивалю привітав митрополит Вінницький і Барський Симеон. Владика подякував усім колективам та організаторам за гарне Різдвяне святкове музичне дійство. Митрополит Симеон нагородив своєю архієрейською відзнакою колектив родин духовенства Літинського благочиння. Архіпастир вручив відзнаку наймолодшому учаснику літинського хору. Ще троє найменших учасників фестивалю отримали від владики Симеона фігурки маленьких ангелят.
Окрасою VIII фестивалю колядок «Різдвяні дзвіночки» став виступ вокально-інструментального ансамблю «Водограй», який виконав низку веселих колядок, а наприкінці ще й заспівав з владикою та усіма глядачами колядки, без яких не обходиться жодне колядування, «Добрий вечір» та «Нова радість стала». А при виході з зали на дітей та на усіх учасників музичного різдвяного дійства чекали солодкі подарунки від митрополита Симеона, яких помічники владики роздали понад шість сотень. Та головне, що люди взяли із собою з концертної зали, це святкова радість і теплота єднання багатьох сердець у єдиному славослів’ї Новонародженого Господа Ісуса Христа.

Прес-служба Вінницької єпархії

Відео

10 січня 2015 року у м. Вінниці відбувся VIII фестиваль колядок “Різдвяні дзвіночки”. Архієрейський хор Спасо-Преображенського кафедрального собору м. Вінниці виконує тропар та кондак свята Різдва Христового. (диригент: Олександр Холява):

Фотографії

                                                                                                                                                 

За метеріалами: orthodox.vinnica.ua