Кресто-Воздвиженский храм г. Винницы | Школа – сад Св. Николая

Проповедь прот. Александра (Мф. 8. 5 -13.)

У Капернаумі римский сотник просив Господа, про зцілення свого слуги. Господь сказав йому : «Я прийду і зцілю його». Але сотник впав до ніг Христа і відповідав : «Господи! Я недо-стойний, щоб Ти увійшов під кров мій, але скажи тільки слово, і видужає слуга мій». Яка віра у сотника!
Поведінка його, свідчить про його щирість та тверду віру в Божественну могутність Христа Спасителя. Сотник, язич-ник, мав віру, якої не було у іудеїв. Це відмітив Господь : «Істино кажу вам : і в Ізраїлі не знайшов Я такої віри». І сказав Ісус сотнику : « іди, і як ти вірував, так буде тобі». І одужав слуга його в той же час.
Справжня віра здатна творити чудеса. Справжня віра приємна Богу і спасительна для нас. Ми виховані в православ-ній вірі, але її, як дар Божий, потрібно хранити, зігрівати та примножувати. Одної віри, без справжнього християнського життя недостатньо, потрібно показувати свою віру в справах і справами свідчити про свою віру.
Господь похвалив віру сотника і нагородив його, од-ним словом зціливши його слугу. Такої віри від всіх вимагає Господь, такої віри вимагає Він і від нас. Будемо вдячні Госпо-ду за те, що Він дав нам спасительний дар віри і з нею незчи-сленні блага. По вірі нашій тепер, як і у давні часи, Господь творить чудеса і в самих віруючих, і по вірі їхній чудодіє в других людях.
Будемо твердо триматися нашої віри в Христа, та на-магатися жити по вірі достойно і праведно, щоб також, як сот-ник, почути слово Спасителя: «І, як ти вірував, то буде тобі!».