Кресто-Воздвиженский храм г. Винницы | Школа – сад Св. Николая

ПАЛОМНИЦЬКА ПОЇЗДКА ДО СВЯТИНЬ с. ЛЕМЕШІВКА

У неділю, 16 вересня в рамках «Всецариціного фестивалю» вихованці недільної школи Хрестовоздвиженського храму здійснили паломницьку поїздку до святинь с.Лемешівка.  До маленьких паломників приєдналися їх батьки, вчителі, священики, а також  усі бажаючі.

Погода видалася пречудова – радісно пригрівало сонечко, і настрій у мандрівників був піднесений і радісний. Першим місцем паломництва був Свято-Іоанно-Богословський чоловічий монастир. Братія монастиря і настоятель о.Феодосій привітно зустріли гостей і всі разом відправилися на Божественну літургію. А вона була незвичайною, особливою, тому що гості були в цей день у монастирському храмі не просто слухачами, прихожанами, а безпосередніми  учасниками літургії: дитячий хор співав на кліросі, а о.Володимир служив разом з господарями. Маленькі співаки віднеслися до своєї важливої справи серйозно та урочисто, адже це був перший подібний досвід, перша виїзна літургія. Завдяки гарній акустиці, і, звичайно ж, серйозній підготовці, наш хор звучав просто чудово!

Після Божественної літургії нашими педагогами був запланований святковий концерт вихованців недільної школи  для мешканців Свято-Іоанно-Богословського монастиря та місцевих жителів, які завітали у цей день на літургію. Але спочатку господарі запросили гостей на трапезу в трапезну залу, де приймають найпочесніших гостей! А скільки всього було на столі! Це був справжній бенкет! Здавалося, що з’їсти все це неможливо, але, як відомо, той, хто добре попрацював – добре їсть. І поки наші дітки і дорослі бенкетували, на монастирському подвір’ї  щосили йшла підготовка до концерту – розставлялися  стільчики і лавочки, глядачі займали місця перед імпровізованою сценою.

І ось концерт розпочався. Дітки співали пісні, розповідали вірші, розігрували уривки зі святкових вистав, одним словом, показали себе з найкращого боку! Глядачі щиро аплодували маленьким артистам, і для наших дітей прихильність глядачів стала найкращою винагородою!

Потім господарі організували для своїх гостей екскурсію по монастирю. Діти і дорослі  були у захваті від побаченого, складалося таке враження, що ми потрапили у райський сад: на всій території монастиря росте акуратно підстрижена зелена травичка, неймовірна кількість різноманітних і рідкісних дерев і рослин, розміщених настільки естетично і гармонійно, наче сам Господь посадив це все Своєю рукою. Поміж рослин розмістилися зворушливі фігурки тварин і птахів, зроблені настільки майстерно, що вони виглядали, наче живі.

А коли дітей привели подивитись на пташник у найближчий скит – захопленню не було меж! Таких дивовижних видів птахів ніхто ніколи в житті не бачив, і всі вони пухнасті, чистенькі, доглянуті! Ну просто райська краса!

Коли екскурсанти повернулись у монастир, на подвір’ї  їх чекав ще один сюрприз – довжелезні накриті столи просто неба, на яких стояли тарілки з неймовірною кількістю фруктів, печива, солодощів, і настоятель монастиря о.Феодосій благословив усе це обов’язково з’їсти!  Я особисто не уявляю, де взялося місце в животиках наших діток, але ласощі повільно, але впевнено зникали зі стола.  А настоятель ще й дав кожному із собою по пакунку шоколадних цукерок!

Ця поїздка дала нашим діткам урок безмежної доброти і щедрості. Настоятель і братія Свято-Іоанно-Богословського монастиря показали дітям що таке щира любов до ближнього, що таке справжня щира гостинність. І не тільки дітям, усі дорослі теж відчули на собі цю справжню, щиру любов, цю Божу благодать, яка панує в стінах монастиря. Бажання порадувати ближнього, обдарувати усіх і кожного, запам’ятати ім’я кожного гостя – і маленького, і дорослого – все це не залишило байдужим нікого!  Ось якими бути заповідав нам наш Небесний Отець, ось до чого потрібно прагнути!  

Сподіваюся, що цей урок закарбується у нашій пам’яті  і ще довго буде зігрівати душу теплими спогадами.

Юлія Якименко