Кресто-Воздвиженский храм г. Винницы | Школа – сад Св. Николая

27 травня 2012 р. у м. Вінниці відбулася запланована та заздалегідь проанонсована у засобах масової інформації акція «РОЖЕВА СТРІЧКА ЄДНАЄ НЕБАЙДУЖИХ».

Krest-vn-27,05,2012-obchestvo-Centr-Voskresennya-1Зазначена акція відбулася за фінансової підтримки Фонду ім. Комен.

 

У зв’язку з тим, що чисельність жінок, яким встановлено діагноз «рак молочної залози» в Україні постійно  зростає, потреба в посиленні освітньо-інформаційної роботи щодо цього вкрай небезпечного захворювання є надзвичайно актуальною. Саме тому головною метою проекту було підвищення обізнаності жінок Вінниччини щодо проблеми раку молочної залози (РМЗ), зокрема, факторів ризику, вчасної діагностики та успішного лікування у разі діагностування РМЗ. Ми прагнемо змінити ситуацію, адже нині в Україні щогодини від раку молочної залози помирає жінка.

Мета проекту:   креативно донести до населення повідомлення про виліковність РМЗ за умови вчасної діагностики,  необхідність дотримання здорового способу життя, що може зменшити ризик захворювання на РМЗ, відповідальність за власне здоров’я.

Девіз нашої акції – «Заради здоров’я завтра – потурбуйся про себе сьогодні». Саме під цим девізом у рамках акції був проведений  музичний марафон – один зі складових компонентів масштабної акції «Рожева стрічка єднає небайдужих».

Понад 20 музичних колективів – хорові, фольк та рок-музиканти, солісти, виконавці різноманітних музичних жанрів, танцювальні групи – протягом 3,5 годин демонстрували свою майстерність численним глядачам,  змінюючи один одного на сцені простонеба у центрі міста. Виступи артистів проходили на фоні великого банера з написом «Заради здоров’я завтра – потурбуйся про себе сьогодні» та логотипами Фонду ім. Комен, Українського жіночого фонду, а також громадських організацій-грантерів, які проводили акцію у м. Вінниці: «Воскресіння», «Адамант», ІПЦ «Вісь».

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA                                          OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Музика, квітковий флеш-моб під назвою «Подаруй квітку – прояви турботу», під час якого жінкам разом з трояндою рожевого кольору  дарувалися і буклети «Заради здоров’я завтра – потурбуйся про себе сьогодні» привертали увагу не тільки людей, що спеціально прийшли на акцію, дізнавшись про неї заздалегідь, а й випадкових перехожих, які підходили, отримували квітку та буклет, цікавились тим, що відбувається на площі і з задоволенням залишалися на певний час. 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Оздоблений рожевими стрічками та кульками майдан, на якому проходила основна частина акції, створювали надзвичайно яскраву та святкову атмосферу, привертаючи увагу вінничан, гостей міста, численних перехожих.

Krest-vn-27,05,2012-obchestvo-Centr-Voskresennya-8 OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Одночасно з музичним марафоном о 15 годині стартував конкурс дитячого малюнку на асфальті  «Моя здорова і щаслива родина».

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA              

Маленькі конкурсанти були забезпечені необхідними матеріалами: кольоровою крейдою, серветками, водою.  Діти малювали дружньо, завзято, натхненно, з веселим настроєм. До початку конкурсу прийшло 17 дітей. Протягом години до них приєдналося багато нових учасників. Незважаючи на різний вік та здібності маленьких художників, всі малюнки вийшли гарними, яскравими,  сонячними і добрими. Перемогла дружба! Всі учасники конкурсу були нагороджені солодкими і смачними призами. Мамусям конкурсантів дарувались троянди разом із буклетами. Задоволеними залишилися всі – і діти, і їх батьки.

Безперечно,  однією із найбільш  вдалих  ідей акції,  що сприяло масовому залученню  жінок,  було проведення  майстер-класу з вишивки шовковими стрічками та виготовлення різноманітних виробів народної творчості. Жінки  громадської організації «Воскресіння» демонстрували свої вироби, одразу навчаючи всіх бажаючих цьому виду творчості.  Вироби виготовлені власноруч, за допомогою наших майстринь, дарувалися на згадку учасникам майстер-класу. Радісних усмішок та задоволення не приховували ні «учні», ні «вчителі», ні  всі спостерігачі цього цікавого дійства!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Завдяки проведеній масштабній акції «Рожева стрічка єднає небайдужих», серед населення міста Вінниці значно підвищено поінформованість та обізнаність щодо проблеми РМЗ.

Це зроблено у досить креативній, живій, яскравій формі. Музика, квіти, доброзичливість координаторів, усміхненість  учасників акції та наших добровільних помічників викликали не страх і несприйняття зазвичай «незручної» теми РМЗ, а навпаки – зацікавленість. Більшість жінок, отримавши буклет «Заради здоров’я завтра – потурбуйся про себе сьогодні», одразу знайомились з його змістом. Дехто повертався, задавав питання, просив ще кілька примірників для знайомих, подруг, сусідів…

Завдяки ЗМІ інформація надійшла не лише до вінничан, а й  до населення області.

Я вважаю, чим більше людина буде поінформована про рак, тим менше вона буде панікувати, боятися, адже страх – велика руйнівна сила. Обізнана з цього питання людина здатна на конструктивні, ефективні дії щодо свого здоров’я: своєчасного та регулярного обстеження, а при необхідності й лікування. Недарма кажуть: поінформований – значить озброєний. Цього ми й прагнули досягти проведеною акцією. Переконана –  це вдалося! 

За нашими спостереженнями понад 10 тисяч осіб, завдяки отриманим буклетам, здобули інформацію щодо проблем РМЗ та усвідомили доцільність регулярного обстеження, ранньої діагностики та успішного лікування у разі своєчасного виявлення проблеми. Крім того, близько 400 тисяч осіб одержали достовірну інформацію щодо зазначеної проблеми з ресурсів ЗМІ. 

Слід зазначити, яка потужна підтримка в організації акції «Рожева стрічка єднає небайдужих» була надана міською владою Вінниці. Саме завдяки ефективній співпраці  керівників проекту та владних структур міста, вдалося досягти запланованого результату.

Організований та реалізований громадською організацією «Воскресіння»  в рамках проекту  музичний марафон під девізом «Заради здоров’я завтра – потурбуйся про себе сьогодні» дуже вдало був поєднаний з проведеними у той же час квітковим флеш-мобом «Подаруй квітку – прояви турботу» (ГО «Адамант») та велопробігом «За життя» (ІПЦ «Вісь»).

Цей проект є ефективною  кампанією з обізнаності  щодо проблеми  РМЗ серед населення Вінниччини. Саме така форма реалізації  проекту  виявилася  дієвою для формування у наших людей належної реакції на проблему РМЗ. У свою чергу, це дасть можливість виявити РМЗ на ранній стадії та, відповідно, знизити смертність.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Заради цього варто займатись такою важливою справою, як би важко це не було!

 

Голова правління ГО «Воскресіння» Алла Асадчих